Portal ZdravljeAktualnoPodrška ravnateljice Hitne zahtjevu zaposlenika za beneficirani radni staž
HZHM

Podrška ravnateljice Hitne zahtjevu zaposlenika za beneficirani radni staž

U tome nastojanju će, poručila je Grba Bujević, imati potporu i Ministarstva zdravstva i Hrvatskog zavoda za hitnu medicinu. Sukladno Zakonu o stažu osiguranja s povećanim trajanjem, sindikati i poslodavci u djelatnosti Hitne medicine za ostvarenje prava na beneficirani radni staž trebaju podnijeti elaborat propisan Pravilnikom o metodologiji izrade stručne dokumentacije, objasnila je Grba Bujević nakon sastanka s predstavnicima inicijative Hitna uživo 194.
Istaknula je da je HZHM unatrag šest godina Samostalnom sindikatu zdravstva i socijalne skrbi Hrvatske, odnosno njegovoj podružnici u Nastavnom zavodu za hitnu medicinu Grada Zagreba, dostavio sve dokumente kako bi im olakšao izradu navedene dokumentacije. Unatoč tome, zahtjev prema nadležnom Ministarstvu rada, mirovinskog sustava, obitelji i socijalne politike još nije podnesen, upozorila je.
“S obzirom na zakonske mogućnosti koje nisu iskorištene, još jednom pozivam sindikate i županijske zavode za hitnu medicinu da dostave elaborat , a mi ćemo ih u tome nastaviti podržavati“, poručila je ravnateljica HZHM-a Grba Bujević.
“Shvatili smo da smo na istoj strani, imamo potporu HZHM-a te su se razriješili nesporazumi u komunikaciji“, rekao je predstavnik inicijative Hitna uživo 194, Fran Stjepan Naranđa, te najavio daljnje aktivnosti u dogovoru s poslodavcima i sindikatima kako bi se to pitanje što prije riješilo.
Najavljeni prosvjed djelatnika HMS-a ipak će se održati 14. travnja na Markovu trgu kako bi se, prema riječima Marija Zajeca iz inicijative Hitna uživo 194, skrenula pažnja na “hitnjake”. Stres, reanimacije, fizičko i psihičko nasilje na koje nailazimo naša su svakodnevica, upozorio je Zajec.

Više iz rubrike:
Povezani članci
Priopćenje

HZHM nema ovlasti za odluku o beneficiranom radnom stažu

Nacionalni dan hitne medicinske službe

Moždani udar više ne pogađa samo starije osobe

Prvih 100 specijaliziranih sestara i tehničara hitne pomoći

Imamo prvu generaciju sestara i tehničara specijalista za hitnu!

Tražite više o zdravlju? Pretražite Portal Zdravlje
Najnovije s našeg portala
Oralni karcinom

Pušač ste ili koristite nikotinske vrećice? Besplatni pregledi usne šupljine

Intervju

Prof. Vrdoljak: U sistemskoj terapiji raka dojke svjedočimo revoluciji

Pomoć oboljelima od raka

Budi dobro, ostani dobro! – predstavljanje projekta u Samoboru

Neizbrisiv trag u zajednici

Foto dana: Nagrada za životno djelo liječnicima Bressanu i Doriću

Portal Zdravlje donosi
Odabrali čitatelji
Onkolozi poručuju

U borbi s rakom dojke dvije linije liječenja danas su – zastarjeli pristup

Neizmjerna važnost suradnje

Foto dana: Zagrljaj za zajedničku borbu protiv raka dojke

Brini o jetri danas - spriječi rak sutra

Više od stotinu ljudi u jednom su danu otkrivene promjene na jetri

Nova predsjednica Kluba Nada Rijeka

Psihološka pomoć nakon operacije i liječenja dojke je nezamjenjiva

Kontakt / Predloži temu