Hrvatska ljekarnička komora od 2019. provodi pilot-projekt aktivne imunizacije stanovništva u ljekarnama za što postoji veliki interes građana pa se stalno traži termin više. Istaknuto je u četvrtak na konferenciji za novinare održanoj uoči obilježavanja Europskog tjedna cijepljenja.
Predsjednica HLJK, Ana Soldo, mag.pharm., najavila je izmjene Zakona o ljekarništvu u svrhu reguliranja cijepljenja u ljekarnama.
U tom procesu od velike je važnosti i podrška Ministarstva zdravstva kroz nove strateške dokumente o imunizaciji koji su trenutno u pripremi.
Komora će organizirati edukaciju ljekarnika i tako osigurati dostupnost cijepljenja u velikom broju ljekarni, istaknuto je na konferenciji.
Pročelnik Zavoda za akutne respiratorne infekcije Klinike za infektivne bolesti “Dr. Fran Mihaljević”, prof.dr.sc. Rok Čivljak, pozvao je javnost na pravovremeno cijepljenje kako bi kao zajednica spriječili pobol od bolesti čiji uzročnici cirkuliraju u populaciji.
Regulatorna tijela preporučuju 75-postotnu procijepljenost protiv gripe starijih od 65 godina i punu procijepljenost osoba s povećanim rizikom od komplikacija.
Priprema se regulacija cijepljenja u ljekarnama
Više iz rubrike:
Aktualno
Povezani članci
Hrvatica imenovana potpredsjednicom PGEU
Veliko europsko priznanje magistri Ani Soldo
"Medicinska sloboda"
Američke države u utrci tko će prije vratiti dječju paralizu
Svečana proslava
Hrvatska ljekarnička komora obilježila svojih 30 godina
Tražite više o zdravlju? Pretražite Portal Zdravlje
Najnovije s našeg portala
Mobilne ambulante
Ambulanta na kućnom pragu, ali - bez doktora
Između nalaza i štafelaja
Liječnica i umjetnica, prva samostalna izložba dr. Ivić
Uspješan model u KBC Rijeka
Onkološki koordinator - oboljeli od raka ne trebaju brinuti o uputnicama, naručivanju
Prehrambeni "neprijatelji"
Izbacili ste kruh, tjesteninu, masti? Evo zašto kilogrami ne idu dolje
Portal Zdravlje donosi
Odabrali čitatelji
Uspješan model u KBC Rijeka
Onkološki koordinator - oboljeli od raka ne trebaju brinuti o uputnicama, naručivanju
Drugi uzrok smrtnosti
Moždani udar ubije dvostruko više žena nego rak dojke, prim. Palić Kramarić
Udruga Autizam 365
Ljeto za djecu i mlade iz spektra autizma? Prekid kontinuiteta i bez podrške
Razgovor s dr. Skoko
Miastenija gravis - mučna bolest čije liječenje donosi nove patnje
Zdravstvena pismenost













