Portal ZdravljeAktualnoPartnerstvo Medikola i austrijske tvrtke VAMED u Specijalnoj onkološkoj bolnici

Partnerstvo Medikola i austrijske tvrtke VAMED u Specijalnoj onkološkoj bolnici

Nakon višegodišnjih zajedničkih priprema za realizaciju projekta Specijalne onkološke bolnice – Medicinski centar Medikol danas je potpisan Memorandum između Medikol grupe i austrijske kompanije VAMED. Riječ je o kompaniji koja stoji iza više od tisuću realiziranih zdravstvenih projekata diljem svijeta s 24 tisuće zaposlenih.

– Današnjim potpisivanjem Memoranduma potvrdili smo partnerstvo VAMED-a i MEDIKOL-a u realizaciji MCM projekta nakon višegodišnjih zajedničkih priprema. U MEDIKOL-u smo prepoznali pouzdanog partnera i suradnika, a u MCM projektu pozitivan iskorak u razvoju zdravstvenog sustava Hrvatske. Zadovoljstvo nam je i čast biti partner u ovako značajnom projektu, stoji u priopćenju izjava dr. Markusa Bolhar – Nordenkampf, izvršnog direktora VAMED-a.

Strateško partnerstvo

Partnerstvo je ispred Medikola potpisao Ivan Rajković, predsjednik uprave te tvrtke koja ima poliklinike u pet hrvatskih gradova s 249 zaposlenih. Stalno zaposleni liječnici Poliklinike Medikol objavili su 515 znanstvenih i stručnih radova i autorskih knjiga.

– Ponosni smo na današnje potpisivanje Memoranduma s VAMED-om i strateško partnerstvo koje potvrđujemo. Za nas je VAMED, sa svojim internacionalnim iskustvom, znanjem u razvoju, izgradnji i upravljanju zdravstvenim projektima, najbolji mogući partner za realizaciju ključnog razvojnog projekta Medikola. Specijalna onkološka bolnica – MCM, svojom veličinom, sadržajem, tehničkim dostignućima te vrhunskim kadrovima nije samo najznačajniji iskorak u razvoju Medikola. Imat će i značajan pozitivan utjecaj na bolji zdravstveni standard u liječenju karcinoma u Hrvatskoj na korist i dobrobit svih naših građana, kao i onih iz susjednih zemalja, poručio je predsjednik uprave Medikola.

Podsjetimo, MCM je nedavno od Vlade RH proglašen strateškim investicijskim projektom. To ne znači ulaganje države u ovaj projekt, koji je inače razvijen u skadu sa svim strateškim dokumentima.

Projekt Specijalne onkološke bolnice – MCM doprinijet će jačanju konkurentnosti hrvatskog zdravstva. Zagreb i Hrvatsku uvrstit će na kartu prepoznatljivih i razvijenih zdravstvenih destinacija s vrhunskom kvalitetom dijagnostike i liječenja onkoloških bolesti. Ulaganja u zdravstvo kroz ovaj projekt u iznosu preko 77 milijuna eura financirat će se vlastitim sredstvima i kreditnim izvorima. To je iskorak u bolje zdravstvo kroz sinergiju javnog i privatnog što je model razvoja zdravstva u većini EU zemalja, stoji u priopćenju.

Model javno privatnog partnerstva ogledan je u tvrtki Ruđer Medikol Ciklotron d.o.o. koju su osnovali Medikol i Institut Ruđer Bošković. I zahvaljujući čemu Hrvatska jedina u regiji posjeduje proizvodnju radiofarmaka te ih čini dostupnima kako u RH tako i u susjednim zemljama.

Više iz rubrike:
Povezani članci

Vodič kroz glavobolje – oblici, simptomi, uzroci i liječenje, piše dr. Radić

Prof. Marošević: Pacijent treba pravovremenu, ali i kvalitetnu radioterapiju

Proširuje se mreža ustanova za telemedicinu

Hrvatska dobiva Specijalnu onkološku bolnicu – Medicinski centar Medikol

Tražite više o zdravlju? Pretražite Portal Zdravlje
Najnovije s našeg portala
Savjeti za tjelovježbu

Fleksibilnost i mobilnost – osnova funkcionalnog tijela

Oralni karcinom

Pušač ste ili koristite nikotinske vrećice? Besplatni pregledi usne šupljine

Intervju

Prof. Vrdoljak: U sistemskoj terapiji raka dojke svjedočimo revoluciji

Pomoć oboljelima od raka

Budi dobro, ostani dobro! – predstavljanje projekta u Samoboru

Portal Zdravlje donosi
Odabrali čitatelji
Onkolozi poručuju

U borbi s rakom dojke dvije linije liječenja danas su – zastarjeli pristup

Neizmjerna važnost suradnje

Foto dana: Zagrljaj za zajedničku borbu protiv raka dojke

Brini o jetri danas - spriječi rak sutra

Više od stotinu ljudi u jednom su danu otkrivene promjene na jetri

Nova predsjednica Kluba Nada Rijeka

Psihološka pomoć nakon operacije i liječenja dojke je nezamjenjiva

Kontakt / Predloži temu