Teksaška Sveučilišna bolnica, MD Anderson, odnosno njezin Centar za rak, lani je proglašen najboljom za liječenje onkoloških bolesti u SAD-u. Jedan od istaknutih eksperata, prof. dr. sc. Eugene J. Koay, posjetio je riječku Kliniku za tumore za koju je iznio kako raspolaže svim mogućnostima suvremenog liječenja raka. Konkretno nabrojano prof. Koay istaknuo je multidisciplinarni pristup, sustavu terapiju i napredne radioterapijske metode.
– Takva ocjena stručnjaka iz jedne od najuglednijih onkoloških ustanova na svijetu veliko je priznanje svim djelatnicima uključenima u liječenje onkoloških bolesnika. Upravo ovakve suradnje potvrđuju da se vrhunska onkologija ne razvija samo u najvećim svjetskim centrima već i u Rijeci, na dobrobit naših pacijenata i cijele zajednice, naglasila je izv. prof. dr. sc. Ivana Mikolašević, predstojnica Klinike za tumore KBC-a Rijeka.
Najavljena je, nadalje, suradnju ovih dvaju centara pri čemu je istaknut Centar za digestivnu medicinu Medicinskog fakulteta u Rijeci. Centar je to koji povezuje gastroenterologiju, digestivnu kirurgiju i onkologiju s ciljem objedinjavanja skrbi za bolesnike s tumorima probavnog sustava.
– Posjet profesora Koaya rezultat je naše predanosti međunarodnoj suradnji i nastojanja da Rijeka bude aktivan sudionik globalnih znanstvenih i medicinskih tokova. Suradnja između Sveučilišta u Rijeci i KBC-a Rijeka jedan je od naših najvećih razvojnih potencijala. Povezivanjem istraživanja, obrazovanja i kliničkog rada omogućujemo brži prijenos novih znanja u praksu te pacijentima osiguravamo pristup suvremenim dijagnostičkim i terapijskim mogućnostima, naglasio je rektor Sveučilišta u Rijeci, prof. dr. sc. Goran Hauser.
Ovaj posjet uz stručnu težinu otvorio je, poručili su iz bolnice, mogućnosti dugoročne suradnje.















