Portal ZdravljeAktualnoOsijek uveo taksi prijevoz na liječenje oboljelih od raka
Veliki iskorak

Osijek uveo taksi prijevoz na liječenje oboljelih od raka

Onkološki pacijenti koji se liječe u osječkom KBC-u od 24. ožujka imat će besplatan taksi prijevoz za potrebne terapije u toj bolnici.

Onkološki pacijenti koji se liječe u osječkom KBC-u od 24. ožujka imat će na raspolaganju besplatan taksi prijevoz za potrebne terapije u toj bolnici. Veliku i važnu vijest objavio je osječki gradonačelnik Ivan Radić rekavši kako je ovo način da oboljelima od raka poruče kako nisu sami.

I upravo je udruga naziva Nismo same, godinama unazad svojim osnivanjem pokrenula u Zagrebu ovakvu mogućnost za oboljele od raka. Nisi sama, ideš s nama – projekt je kojim su više od tisuću oboljelih žena omogućile da se u borbi s bolešću ne moraju snalaziti za prijevoz na liječenje. Na nedavnom obilježavanju osme godišnjice iz Nismo same su istaknule ponovno apel i potrebu da se njihov projekt “preslika” na nacionalnu razinu i uvrsti u prava pacijenata kroz zdravstveno osiguranje.

Grad Osijek danas potvrđuje i da ih je čuo te da je prepoznao način kako može sudjelovati i konkretno pomoći svojim građanima oboljelima od raka.
Javnim natječajem odabran je prijevoznik Osječki taxi koji će oboljelima od raka s osječkog područja ( grad Osijek i prigradska naselja) biti dostupan radnim danima od sedam do 21 sat, vikendom od 13 do 20 sati te prema potrebama i dogovoru za prijevoz do bolnice i natrag. Onkološki pacijenti u ovakvoj potrebi trebaju se prijevoz najaviti dan ranije na broj telefona 229-222 ili putem emaila info.skrb@osijek.hr

Prijevoz je osiguran, uz pacijenta, i za osobu u pratnji oboljelog.

Više iz rubrike:
Povezani članci
Petak i subota u Arena centru

Humanitarna akcija udruge Nismo same – podržimo vrijedan projekt

Bicikliranje za dobar san

Doc. Makarović o učincima biciklizma na zdravlje

Plastična kirurgija tema ovogodišnjeg OSCON-a u Osijeku

Tražite više o zdravlju? Pretražite Portal Zdravlje
Najnovije s našeg portala
ISABS u Dubrovniku

Genetika i AI danas mogu dati točnu projekciju razvoja bolesti

Europski projekt

Hrvatske i slovenske bolnice “grade” zaštitu od kibernetičih napada

Edukacija javnosti

Oživi me – učimo kako pomoći kod srčanog zastoja

Dr. Pancirov iz ambulante Mammella

Ultrazvuk i samopregled dojki – učinkovit pristup očuvanju zdravlja

Portal Zdravlje donosi
Odabrali čitatelji
Sakralna neuromodulacija

Uspješno liječenje inkontinencije u splitskoj bolnici

Dr. Pancirov iz ambulante Mammella

Ultrazvuk i samopregled dojki – učinkovit pristup očuvanju zdravlja

Piše liječnik

Kako liječnici odlaze u mirovinu?

Miastenija gravis

Smanjimo stigmu i osigurajmo nove terapije

Kontakt / Predloži temu
Zdravstvena pismenost

Kardiolog Dražen Mlinarević o važnosti dijagnoze i liječenja povišenog tlaka

Nefreteta Zekić Eberhard
Bolesti štitnjače, savjeti struke

Nije uvijek kriva štitnjača, mlade žene danas su preopterećene

Jasminka Karačić
Bolest pluća

Svaki deseti stanovnik RH stariji od 40 godina boluje od KOPB-a

Silva Capurso
Rad dr.sc. Mateja Šapine

Mladi osječki liječnik istražio: upala malih krvnih žila grupira se oko velikih gradova

Nefreteta Zekić Eberhard