Portal ZdravljeAktualnoPrvi linearni akcelerator isporučen u KBC Rijeka
NPOO

Prvi linearni akcelerator isporučen u KBC Rijeka

Prvi od tri linearna akceleratora isporučen je u KBC Rijeka, vrijedan uređaj smješten je u novoizrađenoj ekstenziji Klinike za tumore.

Prvi od tri linearna akceleratora isporučen je u KBC Rijeka. Više od tri milijuna eura vrijedan uređaj smješten je u novoizrađenoj ekstenziji prostora Klinike za tumore. Riječ je o tehnološki naprednom radioterapijskom sustavu za pružanje visoko učinkovitog liječenja raka zračenjem, pojasnili su iz Ministarstva zdravstva.

Navode kako uređaj sadrži i stereotaksijsku radioterapiju i osigurava preciznu slikovno vođenu terapiju zračenjem. Ono što slijedi nakon isporuke vrijednog i važnog uređaja riječkoj bolnici jest integriranje komponenti, povezivanja, testiranja do stavljanja u punu funkciju.

Postojeća dva linearna akceleratora planski će se rashodovati kad prvi novi bude u punoj funkciji. Potom će se adaptirati postojeći prostori radi smještanja dodatna dva nova linearna akceleratora.

– Isporuka prvog od tri linearna akceleratora i ukupna obnova radioterapijske opreme, koja je u KBC-u Rijeka njime započela, od iznimne je funkcionalne kao i materijalne vrijednosti. Ona predstavlja jedan od najvećih iskoraka u suvremenoj kliničkoj praksi našeg regionalnog zdravstvenog sustava koji zahvaljujući Vladi RH i Ministarstvu zdravstva na ovaj način donosi najviši standard, kvalitetu i dostupnost novih metoda onkološkog liječenja, poručio je prof. dr. sc. Alen Ružić, ravnatelj KBC-a Rijeka.

Ovaj uređaj dio je velike investicije u ukupno 21 linearni akcelerator za cijelu zemlju kroz Nacionalni plan oporavka i otpornosti.

– Time provodimo jedan od ključnih reformskih ciljeva – osnažujemo javni zdravstveni sustav kroz jedinstvenu radioterapijsku mrežu institucija. Tako dodatno unapređujemo dostupnost zdravstvene skrbi i omogućujemo jednako kvalitetnu terapiju našim pacijentima u svakom dijelu Hrvatske, izjavio je ministar zdravstva, izv. prof. dr. sc. Vili Beroš.

Ministar Beroš dodao je i kako su u području onkološke skrbi osigurani i novi PET CT uređaji u osječkoj bolnici i zagrebačkoj Klinici za tumore.

Više iz rubrike:
Povezani članci
U KBC Rijeka

Pregled usne šupljine bez naručivanja i uputnice

Svjetski iskorak u KBC-u Rijeka

Hiperbarična oksigenoterapija omogućila Vedrani Rudan nastavak liječenja karcinoma

Inovacija liječenja debljine u Rijeci

Endoskopska metoda smanjenja želuca – bez reza i u bolnici jedan dan!

Timskim radom do uspjeha

Klinika za tumore KBC-a Rijeka uvela kompleksnu metodu SBRT jetre

Tražite više o zdravlju? Pretražite Portal Zdravlje
Najnovije s našeg portala
Intervju

Prof. Vrdoljak: U sistemskoj terapiji raka dojke svjedočimo revoluciji

Pomoć oboljelima od raka

Budi dobro, ostani dobro! – predstavljanje projekta u Samoboru

Neizbrisiv trag u zajednici

Foto dana: Nagrada za životno djelo liječnicima Bressanu i Doriću

Onkolozi poručuju

U borbi s rakom dojke dvije linije liječenja danas su – zastarjeli pristup

Portal Zdravlje donosi
Odabrali čitatelji
Neizmjerna važnost suradnje

Foto dana: Zagrljaj za zajedničku borbu protiv raka dojke

Onkolozi poručuju

U borbi s rakom dojke dvije linije liječenja danas su – zastarjeli pristup

Brini o jetri danas - spriječi rak sutra

Više od stotinu ljudi u jednom su danu otkrivene promjene na jetri

Nova predsjednica Kluba Nada Rijeka

Psihološka pomoć nakon operacije i liječenja dojke je nezamjenjiva

Kontakt / Predloži temu