Cilj te odluke je zadržati jednaku razinu zdravstvene zaštite na cijelom području države i osigurati nesmetano funkcioniranje bolnica, poručio je na sjednici Vlade ministar zdravstva Vili Beroš.
Kriterij za dodjelu sredstava su nepodmirene obveze na dan 30. studenoga.
Državnim bolnicama bit će doznačeno više od 511 milijuna kuna, a novac će dobiti svih pet KBC-ova, kliničke bolnice Dubrava i Merkur, zarazna i dječja bolnica te Nacionalna memorijalna bolnica Vukovar.
Bolnicama kojima su osnivači županije ukupno je namijenjeno 269 milijuna kuna i to za njih 38. Ovo je treći puta ove godine da Vlada donosi odluke o isplati novca iz proračuna bolnicama za podmirivanje dugova i ukupno će, s današnjim odlukama, u tu svrhu iz proračuna biti izdvojeno nešto manje od 2,1 milijarde kuna.
Vlada je donijela i odluku o upućivanju humanitarne pomoći najpotrebitijim državama kojima će donirati 180.000 cjepiva protiv bolesti covid-19.