Zbog kršenja odredbi Zakona o javnoj nabavi više bolnica dobilo je obavijest Ministarstva gospodarstva o namjeri podnošenja optužnog prijedloga.
Riječ je o nabavama lijekova i potrošnog materijala u periodu od siječnja 2021. do lipnja 2022. godine kojima je prekršen Zakon o javnoj nabavi, konkretno provođenje postupka bez javne nabave. Kontrole je obavio HZZO na temelju zahtjeva Ministarstva zdravstva.
Također, zakonska je stavka prethodna obavijest o podnošenju optužnog prijedloga što je učinilo Ministarstvo gospodarstva budući su oni nadležni za Zakon o javnoj nabavi.
HZZO je rezultate svoje inspekcije, obavljene na zahtjev Ministarstva zdravstva, dostavio i tu za njih priča završava. Mada danas zvuči parodijom da ovi optužni prijedlozi protiv više bolnica/ravnatelja slijede nakon “whatsapp afere”, ali je činjenica da bivši ministar zdravstva na ovo nije reagirao. Ukratko rečeno, tada je tražio objedinjavanje javne nabave radi postizanja niže cijene te za određene javne nabave da ih provodi Ministarstvo zdravstva. Kako ih nisu proveli na vrijeme tako su bolnice krenule same u sklapanje nekih ugovora za što im danas visi optužni prijedlog. Iz Ministarstva zdravstva na komentar i detalje o ovoj situaciji su odgovorili kako je upit proslijeđen nadležnoj ustrojstvenoj jedinici.
Inspekcija HZZO-a
Optužni prijedlozi u više bolnica zbog javne nabave
Zbog kršenja Zakona o javnoj nabavi više bolnica dobilo je obavijest Ministarstva gospodarstva o namjeri podnošenja optužnog prijedloga.
Više iz rubrike:
Aktualno
Povezani članci
Plavi ožujak – pregledaj se za život!
Procjena rizika za rak debelog crijeva uživo s liječnicima
Potencijana suradnja
Foto dana: Posjet kanadske veleposlanice Ministarstvu zdravstva
Tražite više o zdravlju? Pretražite Portal Zdravlje
Najnovije s našeg portala
Renatin život s teškom bolesti
Miastenija mi je uzela mišiće, ali nije dušu
Borba protiv HPV-a
Prof. Marton: Apeliram na cijepljenje koje spašava život
Obilježavanje u Rijeci
Multipla skleroza – nepredvidiva i različita bolest nepoznatog uzroka
Portal Zdravlje donosi
Odabrali čitatelji
Lijek postoji, ali ne kod nas
Pomozimo da uz Rubena prvi dan škole bude njegova majka!
Obuća i zdravlje
Loš izbor obuće uzrokuje bolove u nogama, koljenima, leđima
Podrška oboljelima
Miastenija gravis – okrutni simptomi i dugačak put do dijagnoze
Osam godina inicijative
Projekt prijevoza na liječenje oboljelih od raka započele su Nismo same
Zdravstvena pismenost















