Ukupno 534 onkološke uputnice izdane su do 6. kolovoza, podatak je Ministarstva zdravstva. U tom broju riječ je o 149 narudžbi za onkološke pacijente i 385 za onkološki suspektne pacijente. Prosječno se na pregled uz ovu uputnicu čekalo 4,67 dana. Iz Ministarstva su naveli kako je onkološkom uputnicom omogućeno obiteljskim liječnicima da osiguraju pacijentima kod kojih sumnjaju na onkološku bolest, potrebnu dijagnostiku u roku pet dana za pet sijela; dojku, prostatu, pluća, probavni sustav i kožu.
– Nakon uspješno završenog pilot projekta brze obrade onkoloških i onkološko suspektnih pacijenata, u kojem su aktivno sudjelovali KBC Rijeka i liječnici iz sustava primarne zdravstvene zaštite u Primorsko-goranskoj županiji, ostale zdravstvene ustanove u Republici Hrvatskoj su pozvane da se uključe u projekt onkoloških uputnica i osiguranja brzog pregleda pacijenata – rekao je ministar zdravstva, Vili Beroš.
Sve bolnice imaju obavezu uključiti se u ovaj projekt i otvoriti termine za onkološke uputnice. Istovremeno, obiteljski liječnici prema svojoj procjeni mogu i trebaju zatražiti prioritetne termine kod ovih pacijenata.
Onkološka uputnica
Kod sumnje na rak dijagnostika u sustavu kroz pet dana
Ukupno 534 onkološke uputnice izdane su do 6. kolovoza, podatak je Ministarstva zdravstva.
Više iz rubrike:
Prava pacijenata
Povezani članci
U tijeku
PNUSKOK kod ministra zdravstva!
"Nestali" pacijenti
HZZO: Doktori iznose neistine kojima uznemiruju javnost
Zdravstveni sustav
Uskoro dovršetak radova na modernizaciji CEZIH-a
Tražite više o zdravlju? Pretražite Portal Zdravlje
Najnovije s našeg portala
Moderna tehnologija i obrazovanje
Foto dana: Važnost sveučilišne knjige u doba umjetne inteligencije
Da se ne zaborave devedesete
KB Sveti Duh: spomen-ploča i važnost koordinatora za hrvatske branitelje
Dodjela stipendija
Prof. Dolić: Osjećaj da si pomogao drugima, ne može se platiti
Portal Zdravlje donosi
Odabrali čitatelji
Svestrani liječnik
Dr. Maloševac – od zagrebačkog liječnika do osječkog “hitnjaka”
Život nakon raka dojke
Najvažnije je – ne predati se, poručuje svima hrabra Đakovčanka Vesna
Bolesti štitnjače, savjeti struke











